Maroko - Cestování po Království západu

Casablanca

- největší marocké město s populací přes 3 miliony

Casablanca je velkoměsto se vším všudy a nejvíce ze všech marockých měst připomíná Evropu.

Maroko - Casablanca

Ještě v roce 1830 nebyla Casablanca ničím víc než malou vesničkou. Během 19. století se zájem Evropských zemí o Maroko začal zvyšovat, Francie a Španělsko zakládaly na marockém pobřeží četné kolonie. V roce 1912 byl Francií vyhlášen nad Marokem protektorát. Tehdy začala Casablanca růst a díky rychlé expanzi se brzy stala důležitým přístavem, a tím i ekonomickým centrem.

Stará medína je, jako ve všech městech, obehnána silnými vysokými hradbami a obklopena rozlehlým přístavem. Nové město bylo vybudovány Francouzi, takže svými širokými silnicemi, podjezdy a podchody velmi připomíná například Paříž. Nejvýznamnější památkou Casablancy je obrovská mešita Hassana II., která byla v roce 1993 dokončena na pobřeží Atlantického oceánu.

V Casablance lze jako v jednom z mála měst Maroka najít bary a hospody, kde se můžete v klidu osvěžit alkoholickými nápoji. Ve městě jsou dvě nádraží, poblíž se nalézá také letiště. Samozřejmě se zde nachází také spousta hotelů, nicméně lze i přímo v centru najít velmi příjemné a levné studentské hotely či hostely, kde za noc nedáte víc než 140 dH.

Zajímavosti:

V Casablance se narodil slavný francouzský herec Jean Reno. Casablanca je také názvem jednoho z nejslavnějších filmů historie, amerického válečného dramatu z roku 1942 s Humphrey Bogartem a Ingrid Bergmanovou v hlavní roli. Casablanca je také jednou z nejdůležitějších lokací dobrodružné hry Dreamfall: The Longest Journey z roku 2006 od společnosti FunCom.

Cestování s Tripidipi.cz: Provence